Witamy
Odliczanie czasu

Do zakończenia 

roku szkolego 2019/2020

pozostało: 

epodręczniki

Bezpieczne wakacje

MEN

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nadzór Pedagogiczny

OKE w Warszawie

CKE

Reforma programowa

Reforma programowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji

CEO

Bezpieczny bo widoczny

Wychowanie Komunikacyjne

BEZPIECZNY & NIECHRONIONY

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wikipedia

Bip

Sonda
Czy zjadasz śniadanie w domu przed wyjazdem do szkoły?
Tak
Nie

Wyniki
Weterani misji pokojowych ONZ gościli w naszej szkole
Weterani misji pokojowych ONZ gościli w naszej szkole

W dniu 20 października 2017 r. w naszej szkole gościliśmy weteranów misji pokojowych ONZ na Bliskim Wschodzie z 1975 r. i 2000 r. Weteranii opowiadali o ciężkiej pracy w trudnych warunkach na zupełnie obcym terenie. Niektórzy z nich pracowali jako saperzy inni jako logistycy i kierowcy.Bez względu na powierzoną funkcję wszyscy musieli dbać o dobre relacje z tamtejszą ludnością arabską czy beduińską. Nieśli pomoc każdemu bez względu na narodowość. Rozwozili do wyznaczonych baz wojskowych żywność, wodę, lekarstwa, odzież czy paliwo.

 

Pokazane zdjęcia były najlepszym dowodem na to, że obecność sil pokojowych ONZ była bardzo potrzebna. Obecni żołnierze pomimo upływu czasu opowiadali o swoim pobycie dość szczegółowo  i  z  emocjami.  Są dumni, że nieśli pomoc innym i nigdy nie pohańbili munduru polskiego żołnierza.

 

Dla uczniów został przygotowany konkurs, w którym na podstawie obejrzanego filmu należało rozpoznać przedmiot z Radomia. Uczeń z kl. IIIb, Miłosz bardzo szybko rozpoznał karabin maszynowy wyprodukowany w Radomiu. Za rozwiązanie zagadki  otrzymał upominek. Młodzież podziękowała kombatantom gromkimi brawami. 20-10-2017, odsłon: 3554

   
Nasza galeria
Obchody 11 listopada 2010

Admin: J. Kamionka